Kierownik projektu


 Marta Górecka, pomysłodawczyni i koordynator projektu. Frankofonka i frankofilka. Dobrała zespół fantastycznych, pełnych entuzjazmu ludzi, czuwała nad całością prac wykonywanych na potrzeby projektu. Sama zaangażowała się w realizację wielu zadań, m.in. współtworzyła koncepcję strony, moduły lekcyjne, wzięła udział w kilku epizodach filmowych, prowadziła spotkania z młodzieżą z organizacji partnerskiej oraz pierwsze wizyty instruktażowe. Projekt był przez ostatnie miesiące jej oczkiem w głowie. Jest bardzo dumna z efektu pracy swojego zespołu!

 

Zespół merytoryczny przygotowujący treści na stronę

 

Katarzyna Udrycka, tłumacz języka francuskiego. W trakcie realizacji pierwszej edycji projektu MowimyPoFrancusku.pl kierowała zespołem merytorycznym. Jest autorką siedmiu z dziesięciu artykułów w zakładce „Kultura”. Interesuje się francuską sztuką, którą ceni za jej śmiałość i oryginalność, i jest szczęśliwa, że miała okazję spróbować zaintrygować innych. Wspólnie z Martą Górecką napisała też niektóre z dialogów do scenek - obie świetnie się przy tym bawiły.

 

 

Eleonora Smoląg - dzieciństwo spędziła we Francji. W Polsce ukończyła Instytut Lingwistyki Stosowanej na UW. Na temat swojej pracy magisterskiej wybrała zagadnienie z zakresu glottodydaktyki. Choć los sprawił, że dotąd działała głównie jako tłumacz (z uprawnieniami przysięgłymi), zamiłowanie do nauczania języka francuskiego w niej pozostało. Jest pasjonatką francuskiej gramatyki, ortografii i fonetyki. Na potrzeby projektu przygotowała większość tematów dotyczących wymowy, ćwiczenia, dialog do jednego filmu oraz scenariusze lekcji dla nauczycieli.

 

Lionel Lagerbe, aktor, trener judo, wyreżyserował w Polsce sztukę francuskojęzyczną, prowadzi atelier teatralne w Instytucie Francuskim w Warszawie. Napisał większość scenariuszy do filmików zrealizowanych w ramach projektu, zagrał rolę Taty w kilku epizodach, uczestniczył też w nagrywaniu plików dźwiękowych i rozśmieszał dzieci na planie. Smile

 

 

 

 

Agata Trzeciak, uczennica Zespołu Szkół im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. Językiem francuskim zainteresowała się, ponieważ bardzo podoba jej się ten język, jego specyficzny dźwięk i wyraz . Teraz myśli o wyjeździe do Francji i pozostaniu tam dłużej. W ramach projektu www.mowimypofrancusku.pl zajmuje się przygotowywaniem materiałów znajdujących się w zakładce "do druku".

 

 

 

Agata Kowalik, lat 12, po wakacjach uczennica klasy VI. Wystąpiła w większości filmików nakręconych na potrzeby projektu oraz przygotowała komiksy. Smile

 

 

 

 

 

 

 

Produkcja video


Loic Gatteau, producent video, właściciel firmy PolaFilms. W swoich produkcjach stara się budować pomost pomiędzy kulturą polską, a kulturą francuską. Jego klientami i partnerami są między innymi Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa, Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Warszawie, Stowarzyszenie Francja - Polska. W projekcie MowimyPoFrancusku.pl zajął się produkcją dziesięciu filmików edukacyjnych, które opublikowaliśmy w modułach LEKCJE => FILMY.

 

 

Zespół projektowy strony internetowej - John Weston Group

 

Rafał Solski, koordynator projektu, doradca John Weston Group. Podjął wyzwanie zbudowania platformy do nauki języka francuskiego. Stworzył zespół projektowy składający się z najlepszych specjalistów z branży dziecięcej i e-learningu. Czuwał nad produkcją serwisu dzień i noc. Jest dumny z efektu końcowego i pracy swojego zespołu!

 

 

 

 

Jarosław Korkuś, web developer. Odpowiedzialny za wdrożenie projektu, stałą obsługę techniczną serwisu oraz za wybór technologii i narzędzi. Po zakończeniu projektu postanowił, że zacznie się uczyć języka francuskiego.

 

 

 

 

 

 

Iga Mościchowska, projektant interakcji. Odpowiedzialna za koncepcję i projekt funkcjonalny serwisu. Dbała o intuicyjną nawigację i użyteczność strony mowimypofrancusku.pl. Na co dzień jest projektantem interakcji i badaczem użyteczności w firmie Witflow.

 

 

 

 

 

Ewa Grajek, projektant graficzny. Odpowiedzialna za projekt graficzny serwisu, przyjazny dzieciom. Uzbrojona w nieograniczoną ilość wystrzałowych pomysłów specjalistka od zabójczych efektów graficznych.

 

 

 

 

 

 

Inne osoby zaangażowane w realizację projektu:

 

Katarzyna Sankowska - studiowała na UW Filologię Romańską, dziewięć lat pracowała w Ambasadzie Francji. W ramach projektu przeprowadziła wizyty instruktażowe. Widząc korzyści płynące z programu oraz zainteresowanie zarówno dzieci jak moderatorów, którzy przystąpili do projektu jest entuzjastycznie nastawiona do projektu i wierzy, że będzie on rozpowszechniony na szerszą skalę oraz, że będzie miała możliwość przyczyniać się do poszerzania horyzontów i zainteresowań młodego pokolenia w zakresie nauki języka francuskiego i poznawania kultury Francji. Smile

Wspieraj projekt