Dla nauczycieli

Witamy na stronie MowimyPoFrancusku!!! 

 

Oddajemy do Państwa dyspozycji kompletne narzędzie do poprowadzenia zajęć z języka francuskiego z dziećmi w wieku 10-12 lat. Strona może też służyć dzieciom do samodzielnej nauki języka w domu.

 

 

HARMONOGRAM UDOSTĘPNIANIA LEKCJI:

1 lekcja – 8 marca

2 lekcja – 15 marca

3 lekcja – 22 marca

4 lekcja – 29 marca

5 lekcja – 5 kwietnia

6 lekcja – 12 kwietnia

7 lekcja – 19 kwietnia

8 lekcja – 26 kwietnia

9 lekcja – 3 maja

10 lekcja – 10 maja

 

Scenariusze lekcji:

 

Jak poruszać się po stronie?

Zapraszamy do zapoznania się z modułami lekcyjnymi. Znajdziecie tam Państwo filmiki edukacyjne, słowniczek obrazkowy, gramatykę, fonetykę, ćwiczenia. W każdej lekcji znajdzie się także krótki artykuł na temat kultury Francji, komiks narysowany przez 12-letnią dziewczynkę oraz materiały do druku, czyli plansze, które można wydrukować, wyciąć, pokolorować i bawić się nimi po odejściu od komputera.

 

Jak prowadzić zajęcia?

W zakładce „Dla Nauczycieli” znajdziecie Państwo scenariusze lekcji w plikach PDF do pobrania, które można sobie wydrukować i mieć pod ręką podczas zajęć.

 

Co jeżeli nie znam francuskiego?

Strona MowimyPoFrancusku jest tak skonstruowana, żeby umożliwić korzystanie z niej nawet osobom, które nie miały do tej pory do czynienia z językiem francuskim. Filmy ze scenkami zostały opatrzone transkrypcją w języku francuskim oraz tłumaczeniem na język polski (istnieje możliwość schowania transkrypcji i tłumaczenia celem intuicyjnego oglądania scenek). Wszystkie instrukcje, wyjaśnienia, odwołania, które znajdują się w modułach lekcyjnych są napisane w języku polskim. Zawsze, kiedy w tekście pojawia się słówko, wyrażenie, czy zdanie w języku francuskim, znajdziemy przy nim plik dźwiękowy z jego wymową oraz tłumaczenie na język polski.

 

Co zrobić, jeśli nie działają pliki dźwiękowe?

Aby umożliwić odsłuchiwanie plików dźwiękowych, należy zainstalować program QUICKTIME, który możemy bezpłatnie pobrać tutaj:

POBIERZ

 

Wizyty instruktażowe Wspieraj projekt