7 maja (piątek)

11.00  Szkoła Podstawowa w Borowinie Sitanieckiej im. Ks. Jana Twardowskiego            (gm. Zamość)

 

Szkoła została utworzona w 1959r. i mieściła się początkowo w wynajętym budynku prywatnym w miejscowości Kolonia Sitaniec. W 1963r. rozpoczęto budowę nowego obiektu szkolnego, tzw. „1000-latki”, oddanego do użytku w 1964r., powstała ona głównie dzięki pracy społecznej mieszkańców Borowiny Sitanieckiej i okolicznych wsi.

Od 2004r. dyrektorem szkoły jest Pani Krystyna Ptak.

 

10 osobowa grupa dzieci pod okiem Pani Katarzyny Sudak przystąpiła do programu MowomyPoFrancusku.pl. Pani Kasia uczy w szkole od 10 lat, jest magistrem Ekonomii, ma licencjat z Języka Angielskiego a teraz jest w trakcie studiów technicznych i w trakcie awansu na nauczyciela mianowanego. Jej hobby to: matematyka, angielski, samochody, filmy.

 

Hasło szkoły brzmi: „Moja szkoła-mój drugi dom”. I rzeczywiście mogliśmy doświadczyć rodzinnej atmosfery i bardzo miłego przyjęcia.

 

W 2005 r. szkoła otrzymała tytuł „Szkoły z klasą” i od lat bierze udział w różnorakich programach, turniejach, konkursach. Niektóre z nich to: „Szkoła bez przemocy”, „Szkoła myślenia”, „Przyjaciele natury”, „Owoce, warzywa i soki na 5”, „Powszechna nauka pływania”. Organizowane są liczne imprezy szkolne i środowiskowe, które sprzyjają integracji uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej.

Szkoła posiada  też własną stronę internetową: www.sp-borowina.ovh.org

 

Liczymy na to, że z równym zaangażowaniem dzieci będą uczyć się francuskiego i że program nasz będzie dla nich inspiracją do dalszego rozwoju i zdobywania wiedzy o kulturze Francji. Życzymy powodzenia! Smile

 

 

 

 

Wspieraj projekt