12 marca (piątek)

10:00 Szkoła Podstawowa w Ulhówku (woj. lubelskie)

Licząca nieco ponad 5 tys. mieszkańców miejscowość położona jest w odległości 30 km na wschód od Tomaszowa Lubelskiego. Jej okolice słyną ze starych kościołów.

 

Do projektu została wybrana grupa uczniów z klas IV-VI, którzy wykazali zainteresowanie nauką języka francuskiego. Animatorem grupy jest Pani Agata Bohacz, nauczyciel języka angielskiego z 4-letnią praktyką. Studia odbywała w Lublinie i Chełmie. W wolnych chwilach fotografuje przyrodę.

 

Po lekcji instruktażowej spotkaliśmy się z Panią Agatą oraz Panią Dyrektor Jadwigą Teterycz, która ugościła nas pysznymi pierogami i kompotem.

W trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się, że gmina Ulhówek jest objęta Poakcesyjnym Programem Wsparcia Obszarów Wiejskich, w ramach którego realizowane są liczne projekty, np. dofinansowywanie wycieczek organizowanych dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce (ostatnio do Budapesztu). Z tych samych środków ma wkrótce powstać w Ulhówku park rozrywki, w którym znajdą się nie tylko tereny spacerowe, ale także amfiteatr, place zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej i koszykowej oraz kort tenisowy.

 

 

 

 

 

 

Wspieraj projekt