6 maja (czwartek)

10.30  Szkoła Podstawowa w Pniówku (k/Zamościa)

 

Przyjęła nas dyrektor szkoły Pani Alina Korneluk oraz Pani Małgorzta Kuźma, która została wybrana jako moderator projektu MowimyPoFrancusku.pl 10-osobowej grupy dzieci chętnych do nauki języka francuskiego.

 

Pani Alina opowiadała o sukcesach i programach, w jakich szkoła brała udział: „Nasza szkoła zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt wolontaryjny, organizowany w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, w którym uczestniczymy w bieżącym roku szkolnym 2009/2010. Nasza szkoła jest jedyną szkołą podstawową w województwie Lubelskim, która otrzymała nagrodę główną za realizację swojego projektu i znalazła się w gronie 45 zwycięskich szkół  w skali kraju! Jutro - 7 maja o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbędzie się wernisaż prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Zapraszamy!”

 

 Prace te powstały pod kierunkiem pani dyrektor Aliny Korneluk, patronat honorowy nad wystawą objął Wójt Gminy Zamość. Wystawa prezentowana jest w galeriach „Pod Akacją” i „Na poddaszu” Młodzieżowego Domu Kultury w Lublinie. Gratulujemy! Chętnych do obejrzenia prac zachęcamy do odwiedzenia strony szkoły: www.sppniowek.edupage.org

Pod hasłem „Ziemia w Twoich rękach” przebiegały obchody Dnia Ziemi w szkole 22 kwietnia.

 

  Dnia 24 marca tego roku odbył się piąty już z rzędu Gminny Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Pniówku, impreza pod patronatem Wójta Gminy Zamość.

 

Pani Alina – interesuje się sztuką, plastyką, malarstwem, bibułkarstwem, papieroplastyką, literaturą… nic dziwnego, że takie sukcesy odnoszą jej uczniowie! Życzymy aby takim entuzjazmem do francuskiego oraz do kultury Francji zaraziła dzieci, które przystąpiły do naszego projektu. Smile

 

Pani Małgosia, od 7 lat uczy w szkole w klasach I-III, ukończyła Uniwersytet Rzeszowski na wydz. Pedagogiki oraz studia podyplomowe Wychowania Fizycznego z gimnastyką korekcyjną. Będzie razem ze swoją grupą uczyć się języka francuskiego bo, jak twierdzi: jej pasja to praca i nauka! Powodzenia!

 

 

 

Wspieraj projekt