6 maja (czwartek)

15.30  Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej (gm.Zamość)

 

Cóż za przepiękna okolica! Mała szkółka na pagórku pod sosnowym lasem… jak w bajce!

Klasy od 0 – 6 liczą po 10-12 dzieci w klasie. Pani dyrektor Jadwiga Gorzała pracuje w szkole od 1982 roku, osoba pełna życia, tryskająca humorem, przedstawiła nam Panią informatyk – Jalantę Wysok, która przystąpiła do projektu MowimyPoFrancusku i mimo obaw będzie razem z dziećmi uczyć się tego języka (liczy na to, że dzieci jej w tym pomogą – a my liczymy na dzieci Smile ) i jako doświadczony pedagog będzie moderatorem naszego projektu.

 

Szkoła bierze udział w XXII alercie ekologiczno-zdrowotnym, współpracuje ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym biorąc udział w licznych konkursach języka niemieckiego i angielskiego, kontaktuje się z Fundacją NIDA oraz Fundacją Polsko-Niemiecką.  Uczniowie występują w Przeglądzie Teatrów gminy Zamość i prezentują swoje talenty w konkursach plastycznych.

 

Rodzice uczniów żywo interesują się życiem szkoły współorganizując imprezy integracyjne: Opłatek, Święto Patrona, Dzień Babci i Dziadka, grille, biegi przełajowe. Mamy należące do Koła Gospodyń Wiejskich ochoczo wynajmują salę na większe uroczystości.

 

Pani Jadwiga- dyrektor szkoły ukończyła na KUL-u Przyrodę, Biologię w Studium Pedagogicznym, Studia Magisterskie – Nauczanie Zintegrowane. Od 2001 r. jest dyrektorem, studiowała Prawo Oświatowe. Oprócz biologii, nowości przyrodniczych i chemii, lubi język rosyjski i książki.

A nasza Pani moderator – Jolanta Wysok – od 2 lat uczy matematyki, wcześniej przyrody, w szkole pracuje od 1999 roku., ukończyła Akademię Rolniczą w Zamościu, Matematykę z elementami informatyki – studia podyplomowe w Lublinie. Opowiadała nam o swojej rodzinie jako pasji! I o pracy, komputerach, muzyce poważnej, (grała kiedyś na fortepianie…) bo różnorodne są jej zainteresowania.

Życzymy powodzenia na nowej „Francuskiej Drodze”! Smile

 

 

 

 

 

Wspieraj projekt